برای نخستین بار در کشور توسط داروسازی زهراوی صورت گرفت؛ افتتاح خط تولید داروی روآکوتان

خط تولید داروی روآکوتان روز پنج شنبه ششم خرداد ماه جاری با حضور مقامات و مدیران کشور و صنعت دارویی در استان آذربایجان شرقی راه‌اندازی شد. با راه‌اندازی خط تولید این دارو توسط کارخانه داروسازی زهراوی، کشورمان از واردات این دارو بی‌نیاز و از خروج سالانه ۶ میلیون فرانک سوئیس جلوگیری می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی در آیین افتتاح خط تولید داروی روآکوتان ایجاد خط تولید این دارو در داروسازی زهراوی را گامی مهم در راه تولید داروهای فوق تخصصی در کشور معرفی کرده و از بازار بزرگ داخلی و خارجی آن خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این خط تولید که برای اولین بار در کشور صورت گرفته ایران از واردات این دارو که برای آکنه‌ عفونی شدید تجویز می‌شود بی نیاز شد.
مدیرکل امور دارویی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز دراین مراسم، تولید ۱۰۰ درصد داروهای مورد نیاز در داخل را از برنامه‌های این وزارتخانه اعلام کرد. محمدرضا شانه ساز افزود: وارد‌کنندگان باید پس از ۲ سال اقدام به تولید داخلی داروهای وارداتی کنند. وی افزود: سیاست وزارت بهداشت، واردات هدفمند دارو به کشور است و این واردات تنها در مورد سه درصد داروهای تولید نشده داخلی صورت می‌گیرد. مدیرکل امور دارویی وزارت بهداشت صنعت داروسازی را یکی از عرصه‌های افتخار آفرین کشور خواند و خاطر نشان کرد: برای رسیدن به خودکفایی در تولید دارو باید صنعت این بخش را توانمند کنیم که این امر نیازمند توجه دولت و مسوولان است.
همچنین در خصوص تولید این دارو دکتر مسعود باقری مدیر عامل داروسازی زهراوی گفت: تولید داروی روآکوتان با همکاری شرکت هوفمن لارش سوئیس انجام می‌شود و این شرکت در سال گذشته چهارمین شرکت بزرگ دارویی دنیا بوده است. ارزش ریالی تولید این محصول حدود ۱۲۰ میلیارد ریال است

اشتراک گذاری