حضور موفقیت‌آمیز گروه داروپخش در دو کنفرانس معتبر علمی در اروپا

در راستای برنامه توسعه دانش مدیریت و معرفی توانمندی‌های ویژه گروه داروپخش در عرصه‌های بین‌المللی، این شرکت موفق به ارائه سه مقاله علمی در دو کنفرانس معتبر اروپایی گردید.

توجه به مباحث علمی در کنار تجربه عملی و کاربردی بزرگترین رمز موفقیت و پیشرفت سازمان‌ها محسوب می‌شود. این رویکرد همواره در شرکت‌های گروه دارویی تامین مورد توجه ویژه قرار گرفته و طی سال‌های اخیر اقدامات متعددی در این زمینه انجام شده‌است. از جمله مهمترین این اقدامات میتوان به برگزاری دوره MBA  برای مدیران‌ارشد و میانی شرکت‌های گروه با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه لین‌شوپینگ سوئد اشاره نمود. در همین ارتباط سه مقاله از طرف گروه داروپخش در دو کنفرانس معتبر علمی در اروپا در توسط دکتر غلامحسین فرزندی، مدیر عامل هولدینگ داروپخش و  دکتر سید حمید مصطفوی مدیر عامل داروسازی اکسیر ارائه شد.
مقاله اول در راستای پروژه پایانی دوره  MBA تحت عنوان ” نقش مدیریت کیفیت در کارآیی شرکت‌های داروسازی ایران” در کنفرانس QMOD 2010  در شهر کوتبوس آلمان طی روزهای ۱۰-۸ شهریورماه تا ارائه گردید که با استقبال فوق‌العاده‌ای روبرو شده و به عنوان یکی از مقالات برتر (Highly Recommended) در این کنفرانس برگزیده شد.  این کنفرانس با همکاری دانشگاه لین‌شوپینگ و دو دانشگاه دیگر و با محوریت یادگیری، نوآوری و تداوم دستاوردها و مشارکت تعداد زیادی اساتید و دانشجویان مختلف بیش از ۱۵ کشور دنیا برگزار شد.
دو مقاله دیگر نیز در سیزدهمین کنفرانس کیفیت و خدمات اروپا در شهر کویمبرا کشور پرتغال ارائه شد. مقاله اول توسط دکتر غلامحسین فرزندی ارائه گردید که بر اساس برنامه راهبردی گروه داروپخش با رویکرد تلفیقی از دو مدل EFQM  و BSC تحت عنوان “پیاده‌سازی موفق طرح تعالی سازمانی استراتژی محور در هولدینگ داروپخش” به بیان تجربیات این گروه در تدوین مدلی نوآورانه برای راهبری سازمان‌های غیر متمرکز پرداخته است. در تدوین این مقاله مهندس محمدرضا سکاکی مشاور طرح و میثم صفاری‌‌نژاد مدیر دفتر مطالعات استراتژیک هولدینگ داروپخش همکاری داشته‌اند.
مقاله دوم تحت عنوان “بررسی فرآیند ثبت دارو در ایران و تاثیر آن بر دسترسی بیماران به داروهای جدید” توسط دکتر سید حمید مصطفوی ارائه شد. در این مقاله با بیان تفاوت‌های فرآیند ثبت دارو در ایران و بررسی رویکرد متفاوت جاری در کشور نظیر وجود شورای تدوین فهرست دارویی کشور، تاثیر عوامل مختلف موثر در این زمنیه بر سهولت و کیفیت دسترسی بیماران به داروهای جدید مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
در پایان قابل ذکر است که در این دو کنفرانس مقالات متعددی از کشورهای مختلفی نظیر ایالات متحده، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه، مکزیک، یونان، سوئد، ژاپن، استرالیا، کانادا، چین، ایرلند و … ارائه شد و حضور گروه داروپخش از ایران به عنوان تنها کشور شرکت‌کننده از خاورمیانه در این دو کنفرانس نشان‌دهنده سطح بالای علمی و رشد و پویایی شرکت‌های ایرانی در عرصه بین‌المللی است.
در راستای برنامه توسعه دانش مدیریت و معرفی توانمندی‌های ویژه گروه داروپخش در عرصه‌های بین‌المللی، این شرکت موفق به ارائه سه مقاله علمی در دو کنفرانس معتبر اروپایی گردید. این سه مقاله که مورد توجه ویژه‌های قرار گرفت. یکی از این مقالات موفق به دریافت جایزه مقاله برتر گردید.

اشتراک گذاری